Városlista
2026. január 31, szombat - Marcella

Hírek

2017. December 16. 10:50, szombat | Belföld
Forrás: mti

150 ezer forint felett illetékköteles az ajándék

150 ezer forint felett illetékköteles az ajándék

Az egy főre jutó, 150 ezer forintot meghaladó értékű ajándék már illetékköteles - mondta Toldi Judit közjegyző az M1 aktuális csatornán szombaton.

A közjegyző szerint nincs lehetőség ajándékozni, ha az egy kiskorú vagyonának a terhére történne. Példaként azt hozta, ha egy kiskorú gyermek örököl például egy ingatlant, akkor azt nem ajándékozhatja oda a saját szüleinek.

Ajándékot visszakövetelni csak akkor lehet, ha az ajándékozó létfenntartása veszélybe kerül, és csak abban az esetben, ha ez nem veszélyezteti a megajándékozott létfenntartását - tette hozzá.

A visszakövetelésnek helye van akkor is, ha a megajándékozott súlyos jogsértést követ el az ajándékozóval, vagy annak családtagjaival szemben - mondta.

Címkék: ajándék, illeték

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.

2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését

Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.